e Okul Öğrenci Girişi 2020-2021

5. sınıf öğrencilerinin e-okul veli bilgilendirme sistemine öğrenci girişi yapması için bu sayfayı hazırladık. Aşağıdaki linkten 2020-2021 e okul öğrenci girişi yapabilirsiniz.

5. sınıf öğrencileri 2020-2021 Eğitim Öğretim yılında yazılı notları, sınav sonuçları, sınav tarihleri ve devamsızlık bilgileri gibi bilgilere e-okul üzerinden erişebilecek. Aşağıdaki butonu kullanarak e-okul.meb.gov.tr sitesine kolayca giriş yapabilirsiniz.

e Okul Öğrenci Girişi 2020-2021

2020-2021 5. Sınıf e Okul Öğrenci Girişi Yap

e okul Öğrenci girişi yapmak için yukarıdaki bağlantıdan e-okul.meb.gov.tr sitesine girmeniz gerekiyor. Ardından aşağıdaki görselde olduğu gibi VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞİ butonunu tıklayınız.

2020-2021 e okul veli bilgilendirme sistemi girişi

Daha sonra e-okul öğrenci girişi yapmak için öğrenci bilgilerini girmeniz istenecek. Öğrenci T.C. Kimlik No ve Okul Numarası bilgilerini yazarak sisteme giriş yapıyoruz.

eokul öğrenci girişi 2020 2021
e-okul vbs giriş 2020-2021

e-okul girişi için yukarıda görselde gördüğünüz gibi öğrenci bilgilerini doğru bir şekilde girmeniz-seçmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde sisteme giriş yapamazsınız.

e Okul Giriş Yapan 5. Sınıf Öğrencileri Hangi Bilgilere Erişebilir?

Milli Eğitim Bakanlığının tüm öğrenci bilgilerini sakladığı öğrenci, öğretmen ve velilerin erişimine açtığı e okul sisteminde öğrenciler bir çok bilgiye erişebilmektedir.

5. sınıf öğrencileri ve velileri eokul sistemine giriş yaptıklarında,

 • Sınav Bilgileri: Öğrencinin girmiş olduğu sınavlar ile ilgili sonuç bilgisi
 • Öğrenci Bilgileri:
  – Duyurular:
  Öğrenci ve Veliler ile ilgili duyurular,
  – Devamsızlık Bilgisi: Öğrencinin dönem içerisinde yapmış olduğu devamsızlık bilgisi,
  – Not Bilgisi: Öğrencinin dönem içerisinde girmiş olduğu yazılı sınavı ve ders için etkinlik-performans notlarını görüntüleyebileceği bölüm,
  – Haftalık Ders Programı: Öğrencinin haftalık ders Saatleri ve derse giren öğretmenlerinin görüntüleneceği kısım,
  – Sınav Tarihleri: Öğrencinin gireceği yazılı sınav tarihleri,
  – Burs Ödeme Bilgileri: Öğrenci burs alıyorsa ödenen bursları görebileceğiniz alan,( Burs ile ilgili bilgi için TIKLA >)
  – Aldığı Belgeler: Öğrencinin aldığı Takdir, Teşekkür vb. belgelerin listelendiği alan,
  – Okuduğu Kitaplar: Öğrencinin o öğretim yılında okumuş olduğu kitaplar,
  – Davranış Notları: Öğrencinin davranış notları,
  Yıl Sonu Notları: Öğrencinin her sınıf sonrasında almış olduğu yıl sonu notları listeleyebilirsiniz. (4. sınıftan itibaren…)
  – Nakil Durumu: Eğer öğrenci nakil başvurusunda bulunduysa buradan takip edebilirsiniz.
  – Şube Yazılı Ortalamaları: Öğrencinin sınıfında yazılı notlarına göre sınıf yazılı ortalamaların görebilir, öğrencinin notunu karşılaştırabilirsiniz. Yani kısaca sınıftaki durumunu öğrenebilirsiniz.
  – Pansiyon Zaman Çizelgesi: Öğrenci pansiyonda kalıyorsa zaman çizelgesini görebilirsiniz
  – Pansiyon Yemek Menüsü: Öğrenci pansiyonda kalıyorsa yemen menüsünü görebilirsiniz,
  – Pansiyon Devamsızlık Bilgileri: Öğrenci pansiyonda kalıyorsa devamsızlık yapıp yapmadığını görebilirsiniz,
  – Sağlıkla İlgili Fiziksel Uygunluk Karnesi: Öğrencinin fiziksel uygunluk ölçüm bilgileri burada yer almaktadır. ( Vücut ağırlığı, boy vb. bilgiler)

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemine web tarayıcının dışından uygulama indirerek de ulaşabilirsiniz. Android ve iOS için ayrı ayrı e-okul VBS uygulaması yer almaktadır. Uygulamayı telefon ve tabletinize indirdiğinizde yukarıdaki gibi öğrenci bilgileri ile sisteme bir kere giriş yapmanız yeterli. Daha sonra uygulamadan direkt olarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

e Okul VBS Uygulaması İndir 2020-2021

e okul Öğrenci girişi için yukarıda gördüğünü gibi hem web tarayıcıdan e-okul.meb.gov.tr sitesini kullanabilirsiniz hem de telefon veya tabletinize indirebileceğini e-okul VBS uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Her ikisinde de öğrenci ve veliler e okul girişi yaparak yukarıda sıraladığımız bilgilere erişebilir.

2020 2021 e Okul Öğrenci Girişi yaparken eğer hata alıyorsanız, sisteme giriş yapamıyorsanız aşağıdaki YORUM kısmından aldığınız hataları yazabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.